O autorze pl an

 Strona główna

 O autorze

 Galeria prac  Opinie    
   

WŁODZIMIERZ ILNICKI urodzony 27.10.1952 roku w Prudniku jest absolwentem Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie filii w Katowicach.
Specjalizował się w malarstwie, rysunku i grafice użytkowej.
Był członkiem bielskiego oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków.
Uczestniczył w wystawach krajowych i zagranicznych:
W 1983 roku prezentował swoje prace w Galerii Bielskiej BWA podczas Ogólnopolskiej Wystawy Malarstwa „Bielska Jesień” oraz na wystawie członków Związku Polskich Artystów Plastyków w Monlucon we Francji.
Rok później zdobył nagrodę Prezydenta miasta Bielska-Białej podczas kolejnego konkursu „Bielskiej Jesieni” oraz wyróżnienie w konkursie „Prowincja” we Włocławku. Uczestniczył w Międzynarodowym Konkursie Rysunku Satyrycznego „Satyrykon” w Legnicy w 1985, 1997 i 1998 roku, gdzie Jego prace znalazły uznanie w oczach jurorów i były prezentowane podczas wystaw pokonkursowych. Artysta prezentował swoje prace na Wystawie Sztuki Polskiej „DE OSSEKOP” w Utrechcie ( Holandia ) w 1986 roku, a rok później brał udział w wystawach zbiorowych w innych holenderskich miastach: Arnhem, Bredzie i Rotterdamie.
Jego prace wystawiane były również w warszawskim Muzeum Karykatury w 1997 roku.
W styczniu 1998 roku wziął udział w wystawie zatytułowanej „Święta” zorganizowanej w Muzeum Karykatury w Warszawie i połączonej z aukcją na rzecz powodzian oraz pomocy środowisku plastycznemu Opola, szczególnie zaś tamtejszemu Liceum Plastycznemu.
W 2002 i 2003 roku zrealizował makiety Zamku książąt Sułkowskich dla Muzeum Okręgowego w Bielsku-Białej.
W trakcie przygotowywania kolejnych prac malarskich do wystawy indywidualnej zmarł 11.09.2004 r. we Wrocławiu.